Alergie

Alergie patří mezi nejčastější civilizační choroby. Statistiky uvádějí, že alergiemi trpí 30 - 40% populace a v České republice se dokonce můžeme setkat s tvrzením, že nějaký typ alergie (např. alergie potravinová, alergie na psy, alergie na slunce, roztoče či pyl) má téměř každý druhý člověk. Počet alergiků se přitom neustále zvyšuje bez ohledu na věk. Jak alergie vzniká, co je její příčinou a existuje proti alergii nějaká léčba?

Definice alergie a její projevy

Alergie je nepřiměřená reakce organizmu na látky v našem okolí. Alergie mají širokou paletu projevů od obyčejné rýmy až po anafylaktický šok, který může končit smrtí. Příčinou alergií je teda nesprávná reakce aktivace protilátek na podráždění.

TYPY ALERGIÍ

ALERGIE NA POTRAVINY, PSY, ROZTOČE I SLUNCE

Potravinová alergie se objevuje nejčastěji u dětí do šesti let, ale může se objevit také až v dospělosti. Potravinovou alergií se rozumí nežádoucí reakce na určitou potravinu, která je podmíněna imunitními reakcemi. Mezi nejběžnější potravinové alergie patří alergie na mléko, ořechy či alergie na lepek. Mezi nejčastější příznaky patří alergické reakce na kůži a dýchacích cestách (kopřivka, ekzém, otoky, dušnost).
Alergie na zvířata je způsobena jejich slinami, odumřelými buňkami kůže, močí a výměšky mazových žláz. Nejagresivněji působí alergeny koček. Prudké reakce (jedná se většinou o rýmu a astma) vyvolávají i alergeny koní a malých hlodavců, mezi časté alergie patří také alergie na psy . Lidé, kteří trpí alergií na psy, mají alergii na všechny druhy psů, tedy na psy s dlouhou i krátkou srstí.
Alergie na slunce či sluneční záření, která se odborně nazývá polymorfní světelná dermatóza, je způsobena UVA paprsky a často se plete s dalšími druhy alergií, které souvisí se sluněním. Mezi takové patří Mallorca akné (způsobeno vzájemnou reakcí slunečního záření a chemických látek v opalovacích a kosmetických přípravcích) a fotoalergická reakce (způsobena vzájemnou interakcí UV slunečního záření a určitých rostlin či léků). Pravá alergie na slunce (tedy polymorfní světelná dermatóza) se projevuje kožními příznaky jako svědění, kopřivka nebo puchýřky a obvykle nastupuje velmi rychle, často už po několika hodinách na slunci. Nejvíce postižená bývají místa trvale vystavená slunečnímu záření (dekolt, ruce, lýtka).
Pylová alergie neboli alergie na pyl je přecitlivělost na bílkoviny nacházející se na povrchu pylových zrn rostlin. Alergik může reagovat na pyl jen některých druhů rostlin a je proto důležité znát, kdy které dřeviny, byliny či trávy rostou. Více o této problematice se dozvíte v sekci pylový kalendář, kde naleznete informace i o dalších sezonních alergenech nebo o roztočích, kteří vyvolávají alergie na roztoče.
Biorezonance: řešení pro alergiky Jednou z cest, jak řešit alergie, je biorezonanční terapie. V oblasti diagnostiky a terapie alergií se biorezonance uplatňuje již téměř 20 let. Také u nás v ordinaci nabízíme řešení alergií pomocí biorezonanční terapie. Vycházíme přitom z poznatků Dr. Petera Schumachera. Tento rakouský dětský lékař a průkopník biorezonanční metody v medicíně vyvinul speciální biorezonanční postupy řešení alergií, které lze velmi jednoduše aplikovat bez vedlejších účinků prakticky při jakékoli alergii.

VÝSLEDKY BIOREZONANČNÍ TERAPIE PROTI ALERGIÍM

Tým čínských vědců od června 2002 do ledna 2004 zkoumal účinnost léčby alergií pomocí biorezonančního přístroje BICOM 2000 (předchůdce dnešního modelu BICOM Optima). Autoři studie konstatovali, že ze 154 pozorovaných pacientů se 89% dostavilo zlepšení zdravotního stavu a 78% se zcela vyléčilo Během výzkumu žádný z pacientů nepodstoupil jinou než biorezonanční terapii. Existuje celá řada zahraničních prací o biorezonanci. Navštivte sekci Infozóna, kde v oddíle Pro odborníky najdete jejich stručné shrnutí a také rozsáhlou bibliografii.

REZERVACE

Bicomterapie - shop s.r.o. Antala Staška 25, 142 00 Praha 4

info@bicomterapie.cz